Pilot

První pera PILOT byla vyrobena v Japonsku v roce 1918. V této době se země otvírá západním vlivům a začíná dovážet evropské technologie.

Byly podepisovány obchodní smlouvy a dohody, a Japonci, jejichž písmo nevyhovovalo požadavkům a obchodním zvyklostem, museli rychle zjednodušit řadu svých písmen a přijmout mezinárodní kaligrafické normy. V tomto období vzniklo v Japonsku mnoho výrobců per.

Ryosuke NAMIKI, strojní inženýr a profesor na Tokyo Merchant Marine Collage, byl zaujatý vynálezem plnicích per, které jeho současníci nazývají "10 000 year brushes" kvůli jejich nepřerušovanému toku inkoustu. Současně však Ryosuke NAMIKI zůstal přesvědčen o jejich nedokonalostech.

Využil svých dovedností v průmyslovém inženýrství a vytvořil vysoce kvalitní prototyp. Po uzavření partnerství s jedním z jeho kolegů, Masao WADOU, založil NAMIKI MANUFACTURING COMPANY a začal vyrábět plnicí pera.

V roce 1938 se společnost přejmenovala na PILOT PEN Co Ltd, poté v roce 1989 začala vystupovat pod názvem PILOT CORPORATION. Moderní název symbolizuje desítky let tvořivosti, inovace a designu, které umožnily značce PILOT si vybudovat pozici světového lídra v technologii psacích potřeb.

Cena od:
do:
Řadit dle:174 produktů
Kuličkové pero Pilot BP-S, modrá, 0,27mm
skladem ext.
24,56 Kč20,30 Kč bez DPH
    Filtrování produktů