Jak vybrat tu správnou řezačku papíru?

Výběr řezačky papíru podle parametrů Vám umožní efektivní a přesnou práci s dokumenty, fotografií nebo s letákem.

V parametrech řezačky, který naleznete v popisu produktu se uvádí kolik je kotoučová řezačka na papír schopna najednou přeřezat počet listů. List je libovolný formát s 80g/m2, což je papír do kopírky. Pokud budete s řezačkou pracovat častěji, při plné kapacitě počtu listů, dochází k výraznému opotřebení nožů, a proto při výběru řezačky na papír přidejte polovinu kapacity navíc. Je to zkušenost našich zákazníků.
Důležitá informace
Kupujte řezačku tak, kde nabízí buď servis nebo prodej náhradních dílů. Nejčastější náhradní díly jsou řezná hlava, řezný nůž a přítlačná lišta. To vše u nás naleznete.

Řezačka papíru kotoučová Dahle 507, 320 mm

Kotoučová řezačka papíru Dahle 507

 

Řezačka papíru, řezání fotek a vizitek
Nejčastěji používané řezačky pro řezání fotek a vizitek jsou kotoučové řezačky. Nejprodávanější typ je Dahle 507. U řezání nedochází k otřepům řezaného papíru a pomocí vodící lišty vidíte plánovaný řez. U vizitek a fotografií doporučujeme každý arch řezat zvlášť. Řezná lišta má sice přítlak pro upevnění papíru, ale řezný odpor nože může řezaný papír vychýlit. Výsledkem je poškozený materiál.

Řezačka papíru páková Dahle 502, 320 mm

Páková řezačka papíru Dahle 502

 

Řezání dokumentů a letáků
Pro řezání dokumentů a letáků je nejčastěji používána páková řezačka typu Dahle 502. Tahle řezačka je zákazníky prověřena už léta a patří k top produktům. Mechanicky je řezačka Dahle upevněna v kovových a ne v plastových pouzdrech čímž umožňuje přesnější a delší řez. Řezačky bývají opatřeny i doplňky (bezpečnostní kryt řezného nože, laserová navigace řezu).

 

Stohová řezačka Dahle 842, 430 mm

Stohová řezačka papíru Dahle 502

Řezačky pro řezání větších počtů listů.

Pro řezání větších počtů listů jsou tzv stohové řezačky. Nejprodávanější je Dahle 842.
Stohové řezačky mívají posuvný doraz pro řezání formátu A3. Stohové řezačky jsou většinou těžké (30kg) a proto doporučujeme přikoupit i stojan pro daný typ. Manipulace s řezačkou na stole není nevyhovující ale může dojít k poškození pracovní desky. Pákový mechanismus stohové řezačky vyžaduje určitou dávku síly a pokud Váš pracovní stůl není dostatečně pevný, přehodnoťte pracovní místo.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení